Competición | TEMPORADA 2019-2020

juvenil segona divisio | grup 19

Competición | TEMPORADA 2019-2020

PRIMERA VUELTA

Jornada 1 13-10-2019
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B 50 NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
CASTELLDEFELS, U.E.,F 20 STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C 30 CARMELO, C.D.,A
SANTBOIA, F.C.,D 23 VETERANS CATALUNYA,AF,A
VALLDOREIX F.C.,C 25 CONGRÉS CLUB ESP.,B
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B 11 SANT IGNASI C.E.,B
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
R
Descansa
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C 12 Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
Jornada 2 20-10-2019
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D 23 LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B 60 STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
CARMELO, C.D.,A 117 CASTELLDEFELS, U.E.,F
VETERANS CATALUNYA,AF,A 14 VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
CONGRÉS CLUB ESP.,B 20 SANTBOIA, F.C.,D
SANT IGNASI C.E.,B 63 VALLDOREIX F.C.,C
Descansa
R
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B 12 ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
Jornada 3 27-10-2019
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D 24 STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B 90 CARMELO, C.D.,A
CASTELLDEFELS, U.E.,F 33 VETERANS CATALUNYA,AF,A
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C 10 CONGRÉS CLUB ESP.,B
SANTBOIA, F.C.,D 02 SANT IGNASI C.E.,B
VALLDOREIX F.C.,C
R
Descansa
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B 41 Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C 87 ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
Jornada 4 03-11-2019
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A 12 LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
CARMELO, C.D.,A 04 NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
VETERANS CATALUNYA,AF,A 13 UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
CONGRÉS CLUB ESP.,B 23 CASTELLDEFELS, U.E.,F
SANT IGNASI C.E.,B 43 VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
Descansa
R
SANTBOIA, F.C.,D
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B 54 VALLDOREIX F.C.,C
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B 210 FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
Jornada 5 10-11-2019
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A 190 CARMELO, C.D.,A
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D 34 VETERANS CATALUNYA,AF,A
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B 10 CONGRÉS CLUB ESP.,B
CASTELLDEFELS, U.E.,F 51 SANT IGNASI C.E.,B
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
R
Descansa
SANTBOIA, F.C.,D 41 Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
VALLDOREIX F.C.,C 22 ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C 06 FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
Jornada 6 17-11-2019
CARMELO, C.D.,A 011 LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
VETERANS CATALUNYA,AF,A 50 STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
CONGRÉS CLUB ESP.,B 21 NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
SANT IGNASI C.E.,B 13 UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
Descansa
R
CASTELLDEFELS, U.E.,F
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B 07 VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B 54 SANTBOIA, F.C.,D
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B 71 VALLDOREIX F.C.,C
Jornada 7 24-11-2019
CARMELO, C.D.,A 213 VETERANS CATALUNYA,AF,A
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A 02 CONGRÉS CLUB ESP.,B
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D 12 SANT IGNASI C.E.,B
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
R
Descansa
CASTELLDEFELS, U.E.,F 90 Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C 50 ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
SANTBOIA, F.C.,D 26 FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C 26 VALLDOREIX F.C.,C
Jornada 8 01-12-2019
VETERANS CATALUNYA,AF,A 62 LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
CONGRÉS CLUB ESP.,B 130 CARMELO, C.D.,A
SANT IGNASI C.E.,B 41 STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
Descansa
R
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B 15 UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B 17 CASTELLDEFELS, U.E.,F
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B 14 VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
VALLDOREIX F.C.,C 44 SANTBOIA, F.C.,D
Jornada 9 15-12-2019
VETERANS CATALUNYA,AF,A 32 CONGRÉS CLUB ESP.,B
CARMELO, C.D.,A 014 SANT IGNASI C.E.,B
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
R
Descansa
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D 11 Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B 30 ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
CASTELLDEFELS, U.E.,F 52 FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C 60 VALLDOREIX F.C.,C
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C 26 SANTBOIA, F.C.,D
Jornada 10 22-12-2019
CONGRÉS CLUB ESP.,B 21 LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
SANT IGNASI C.E.,B 24 VETERANS CATALUNYA,AF,A
Descansa
R
CARMELO, C.D.,A
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B 13 STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B 210 NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B 23 UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
VALLDOREIX F.C.,C 06 CASTELLDEFELS, U.E.,F
SANTBOIA, F.C.,D 02 VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
Jornada 11 12-01-2020
CONGRÉS CLUB ESP.,B 12 SANT IGNASI C.E.,B
VETERANS CATALUNYA,AF,A
R
Descansa
CARMELO, C.D.,A 06 Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A 52 ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D 17 FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B 41 VALLDOREIX F.C.,C
CASTELLDEFELS, U.E.,F 80 SANTBOIA, F.C.,D
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C 16 VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
Jornada 12 19-01-2020
SANT IGNASI C.E.,B 40 LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
Descansa
R
CONGRÉS CLUB ESP.,B
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B 07 VETERANS CATALUNYA,AF,A
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B 63 CARMELO, C.D.,A
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B 71 STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
VALLDOREIX F.C.,C 41 NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
SANTBOIA, F.C.,D 10 UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C 31 CASTELLDEFELS, U.E.,F
Jornada 13 26-01-2020
SANT IGNASI C.E.,B
R
Descansa
CONGRÉS CLUB ESP.,B 33 Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
VETERANS CATALUNYA,AF,A 120 ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
CARMELO, C.D.,A 010 FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A 31 VALLDOREIX F.C.,C
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D 12 SANTBOIA, F.C.,D
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B 06 VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C 15 CASTELLDEFELS, U.E.,F
Jornada 14 02-02-2020
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
R
Descansa
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B 15 SANT IGNASI C.E.,B
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B 04 CONGRÉS CLUB ESP.,B
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B 22 VETERANS CATALUNYA,AF,A
CARMELO, C.D.,A 012 VALLDOREIX F.C.,C
SANTBOIA, F.C.,D 34 STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C 21 NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
CASTELLDEFELS, U.E.,F 51 UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
Jornada 15 09-02-2020
Descansa
R
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
SANT IGNASI C.E.,B 90 ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
CONGRÉS CLUB ESP.,B 20 FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
VETERANS CATALUNYA,AF,A 51 VALLDOREIX F.C.,C
CARMELO, C.D.,A 014 SANTBOIA, F.C.,D
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A 14 VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D 07 CASTELLDEFELS, U.E.,F
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B 51 LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C

SEGUNDA VUELTA

Jornada 16 16-02-2020
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D 11 UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A 17 CASTELLDEFELS, U.E.,F
CARMELO, C.D.,A 019 VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
VETERANS CATALUNYA,AF,A 20 SANTBOIA, F.C.,D
CONGRÉS CLUB ESP.,B 42 VALLDOREIX F.C.,C
SANT IGNASI C.E.,B FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
Descansa
R
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B 12 LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
Jornada 17 01-03-2020
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C - NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A - UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
CASTELLDEFELS, U.E.,F - CARMELO, C.D.,A
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C - VETERANS CATALUNYA,AF,A
SANTBOIA, F.C.,D - CONGRÉS CLUB ESP.,B
VALLDOREIX F.C.,C - SANT IGNASI C.E.,B
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
R
Descansa
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B - Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
Jornada 18 08-03-2020
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A - NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
CARMELO, C.D.,A - UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
VETERANS CATALUNYA,AF,A - CASTELLDEFELS, U.E.,F
CONGRÉS CLUB ESP.,B - VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
SANT IGNASI C.E.,B - SANTBOIA, F.C.,D
Descansa
R
VALLDOREIX F.C.,C
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B - FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B - LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
Jornada 19 15-03-2020
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C - STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D - CARMELO, C.D.,A
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B - VETERANS CATALUNYA,AF,A
CASTELLDEFELS, U.E.,F - CONGRÉS CLUB ESP.,B
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C - SANT IGNASI C.E.,B
SANTBOIA, F.C.,D
R
Descansa
VALLDOREIX F.C.,C - Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B - ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
Jornada 20 22-03-2020
CARMELO, C.D.,A - STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
VETERANS CATALUNYA,AF,A - NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
CONGRÉS CLUB ESP.,B - UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
SANT IGNASI C.E.,B - CASTELLDEFELS, U.E.,F
Descansa
R
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B - SANTBOIA, F.C.,D
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B - VALLDOREIX F.C.,C
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B - LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
Jornada 21 29-03-2020
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C - CARMELO, C.D.,A
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A - VETERANS CATALUNYA,AF,A
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D - CONGRÉS CLUB ESP.,B
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B - SANT IGNASI C.E.,B
CASTELLDEFELS, U.E.,F
R
Descansa
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C - Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
SANTBOIA, F.C.,D - ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
VALLDOREIX F.C.,C - FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
Jornada 22 05-04-2020
VETERANS CATALUNYA,AF,A - CARMELO, C.D.,A
CONGRÉS CLUB ESP.,B - STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
SANT IGNASI C.E.,B - NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
Descansa
R
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B - CASTELLDEFELS, U.E.,F
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B - VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B - SANTBOIA, F.C.,D
VALLDOREIX F.C.,C - LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
Jornada 23 19-04-2020
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C - VETERANS CATALUNYA,AF,A
CARMELO, C.D.,A - CONGRÉS CLUB ESP.,B
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A - SANT IGNASI C.E.,B
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
R
Descansa
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B - Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
CASTELLDEFELS, U.E.,F - ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C - FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
SANTBOIA, F.C.,D - VALLDOREIX F.C.,C
Jornada 24 26-04-2020
CONGRÉS CLUB ESP.,B - VETERANS CATALUNYA,AF,A
SANT IGNASI C.E.,B - CARMELO, C.D.,A
Descansa
R
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B - NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B - UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B - CASTELLDEFELS, U.E.,F
VALLDOREIX F.C.,C - VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
SANTBOIA, F.C.,D - LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
Jornada 25 03-05-2020
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C - CONGRÉS CLUB ESP.,B
VETERANS CATALUNYA,AF,A - SANT IGNASI C.E.,B
CARMELO, C.D.,A
R
Descansa
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A - Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D - ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B - FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
CASTELLDEFELS, U.E.,F - VALLDOREIX F.C.,C
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C - SANTBOIA, F.C.,D
Jornada 26 10-05-2020
SANT IGNASI C.E.,B - CONGRÉS CLUB ESP.,B
Descansa
R
VETERANS CATALUNYA,AF,A
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B - CARMELO, C.D.,A
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B - STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B - NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
VALLDOREIX F.C.,C - UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
SANTBOIA, F.C.,D - CASTELLDEFELS, U.E.,F
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C - LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
Jornada 27 17-05-2020
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C - SANT IGNASI C.E.,B
CONGRÉS CLUB ESP.,B
R
Descansa
VETERANS CATALUNYA,AF,A - Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
CARMELO, C.D.,A - ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A - FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D - VALLDOREIX F.C.,C
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B - SANTBOIA, F.C.,D
CASTELLDEFELS, U.E.,F - VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
Jornada 28 24-05-2020
Descansa
R
SANT IGNASI C.E.,B
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B - CONGRÉS CLUB ESP.,B
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B - VETERANS CATALUNYA,AF,A
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B - CARMELO, C.D.,A
VALLDOREIX F.C.,C - STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
SANTBOIA, F.C.,D - NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C - UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
CASTELLDEFELS, U.E.,F - LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
Jornada 29 31-05-2020
Descansa
R
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C
SANT IGNASI C.E.,B - Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
CONGRÉS CLUB ESP.,B - ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B
VETERANS CATALUNYA,AF,A - FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B
VALLDOREIX F.C.,C - CARMELO, C.D.,A
STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A - SANTBOIA, F.C.,D
NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D - VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C
UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B - CASTELLDEFELS, U.E.,F
Jornada 30 07-06-2020
Pª BARC. VILLAVERDE-PENITENTS,B
R
Descansa
ATLETIC LA PALMA ASSOCIACIO ESPORTIVA ,B - SANT IGNASI C.E.,B
FUNDACIO UNIO ESPORTIVA CORNELLA ,B - CONGRÉS CLUB ESP.,B
VALLDOREIX F.C.,C - VETERANS CATALUNYA,AF,A
SANTBOIA, F.C.,D - CARMELO, C.D.,A
VILA OLIMPICA CLUB ESP.,C - STOITCHKOV BARCELONA C.F.,A
CASTELLDEFELS, U.E.,F - NEUROFUTBOL CLUB FUTBOL,D
LEVANTE LAS PLANAS, F.C.,C - UNIFICACION BELLVITGE, U.D.,B
Utilitzem cookies pròpies i de tercers. Si continua navegant, considerem que accepta el seu ús. Pot obtenir més informació, o bé conèixer com canviar la configuració, prement en Més informació.