Notícies

Actualitat federativa | 01/12/2016
Demà se celebra el 5è Dia de l’Entrenador
El dia 2 de desembre tindrà lloc el 5è Dia de l’Entrenador, una jornada organitzada pel Comitè Tècnic d’Entrenadors de la FCF que està dedicada a la formació i l’homenatge dels entrenadors catalans.
Demà se celebra el 5è Dia de l’Entrenador

Ja està tot a punt per la celebració del 5è Dia de l’Entrenador. Demà, dia 2 de desembre, l’hotel Hesperia Tower de l’Hospitalet de Llobregat acollirà un acte que destaca per la seva gran oferta formativa i per l’homenatge que es retrà als tècnics catalans que han assolit els èxits més destacats de la temporada 2015-16.

Cal recordar que la jornada d’enguany, organitzada pel CTE de la FCF, s’engloba sota el títol “La metodologia, la base de la formació” i comptarà amb les ponències del responsable del Departament d’Optimització i Rendiment del futbol base del RCD Espanyol, Fran Navarro; el Director Tècnic de l’Escola de Futbol del FC Barcelona, Isaac Guerrero; el responsable de l’Àrea de Perfeccionament de l’Escola de Futbol del FC Barcelona, Xavier Damunt; el tècnic de la Selecció Espanyola Absoluta, Julen Lopetegui; i el seu segon a la Selecció, Pablo Sanz.

Tot seguit serà el torn de la Nit de l’Entrenador, on es realitzarà un aperitiu i un sopar de gala. Per cloure l’acte, es farà l’entrega dels guardons a aquells tècnics amb els èxits més destacats de la temporada passada, que són els següents:

José Ignacio González: Per ascendir el CF Reus Deportiu a la Segona Divisió ‘A’, després d’haver-se proclamat campió de Segona Divisió ‘B’.

Pedro Dólera: Per ascendir l’AE Prat a la Segona Divisió ‘B’, després d’haver-se proclamat campió de Tercera Divisió.

Miki Carrillo: Per ascendir la UE Castelldefels a la Tercera Divisió, després d’haver-se proclamat campió del Grup 2 de Primera Catalana.

Manel Moya: Per ascendir la UE Vilassar de Mar a la Tercera Divisió, després d’haver-se proclamat campió del Grup 1 de Primera Catalana.

David Gallego: Per haver-se proclamat campió per segon any consecutiu de la Divisió d’Honor Juvenil amb el RCD Espanyol.

Albert Canillas: Per haver estat nomenat entrenador del Peñíscola FS RehabMedic, després de 6 temporades com a segon entrenador del FC Barcelona.

Borja Burgos: Per ascendir el FS Castellar a la Tercera Divisió Nacional i per haver aconseguit la classificació de l’equip a la final a quatre de la Copa Catalunya.

Antonio Mesa: Per haver guanyat el Campionat d’Espanya amb la Selecció Catalana sub 19 masculina de Futbol Sala.

Jorge Vargas: Per haver guanyat el Campionat d’Espanya amb la Selecció Catalana sub 16 masculina de Futbol Sala.

Miguel Fontecha: Per haver guanyat el Campionat d’Espanya amb la Selecció Catalana Infantil masculina de Futbol Sala.

Jordi Puig: Per haver guanyat durant 4 anys consecutius el Campionat d’Espanya amb la Selecció Catalana sub 12 masculina.

Xavier Ferragut: Per haver guanyat durant 4 anys consecutius el Campionat d’Espanya amb la Selecció Catalana sub 12 masculina.

Lluís Cortés: Per haver guanyat el Campionat d’Espanya amb la Selecció Catalana sub 18 femenina.

Natàlia Arroyo: Per haver guanyat el Campionat d’Espanya amb la Selecció Catalana sub 16 femenina.

A banda d’aquests premis, també hi haurà una distinció especial per a José Venancio López, per haver guanyat l’Eurocopa de Futbol Sala amb la Selecció Espanyola Absoluta.

La informació detallada sobre el programa, els ponents i els premiats la trobareu en aquest díptic.