Més de seixanta clubs federats catalans reben les Jornades de Tecnificació de futbol sala
FS Notícies | 23/03/2020
La Lliga Catalana de Futbol Sala encadena quatre temporades consecutives arribant als clubs federats de Catalunya a través de les Jornades de Tecnificació oferint formació amb els seleccionadors catalans de futbol sala.
Més de seixanta clubs federats catalans reben les Jornades de Tecnificació de futbol sala

Formació a tot el territori català. La Lliga Catalana de Futbol Sala de la Federació Catalana de Futbol ha arribat a 64 clubs federats del territori català en les últimes quatre temporades a través de les Jornades de Tecnificació de futbol sala. Una activitat que consisteix a impartir unes sessions d’entrenament a les diferents categories del club federat amb els seleccionadors catalans de futbol sala i, a més, en les últimes dues temporades, també es realitzen taules rodones amb els entrenadors del club per posar en comú i debatre diferents aspectes del futbol sala.

En total, 64 Jornades de Tecnificació repartides en quatre temporades i per tot el territori català. En el següent enllaç, es pot visualitzar en el mapa de Catalunya totes les Jornades de Tecnificació de futbol sala dividies per temporada:

MAPA DE CATALUNYA AMB LES JORNADES DE TECNIFICACIÓ

Aquesta iniciativa va començar la temporada 2016-2017 i s'ha arribat arreu del territori català repartit per les seves delegacions. Tal com mostra la taula següent, les Jornades de Tecnificació s'han realitzat per tota Catalunya. 

TOTAL DE JORNADES DE TECNIFICACIÓ PER DELEGACIONS
TOTAL      DELEGACIÓ
9 BAIX LLOBREGAT
9 BARCELONÈS
5 CATALUNYA CENTRAL
7 GIRONA
8 LLEIDA
9 MARESME
6 TARRAGONA I TERRES DE L'EBRE
6 VALLÈS OCCIDENTAL
5 VALLÈS ORIENTAL

 

La primera Jornada de Tecnificació es va realitzar el 8 de juny de 2015 amb el CD La Concòrdia, tot i que no va ser fins a la temporada 2016-2017 quan es van executar de forma consecutiva. En total, 15 clubs federats d’arreu del territori català van ser els protagonistes de les primeres Jornades de Tecnificació que aleshores organitzava el Comitè Tècnic d’Entrenadors de Futbol Sala. Durant els dos primers cursos, va ser el CTEFS l’encarregat de dirigir i concretar les Jornades de Tecnificació. A partir de la temporada 2018-2019, la direcció d'aquesta activitat de formació va passar a ser gestionada directament per l'Àrea Esportiva de l'LCFS.

Les Jornades de Tecnificació es planifiquen a principi de temporada amb una programació que pretén arribar a tot el territori català, a través de dues Jornades de Tecnificació per delegació. És per això, que s’ha arribat a tot el territori de forma repartida, equilibrada i sense repetir clubs durant les 4 temporades.Durant la vigent temporada, l’Àrea Esportiva de la Lliga Catalana de Futbol Sala s'ha traslladat amb el Ponent Alcarràs i amb el CFS Agramunt Torrons Vicens, de Lleida; amb el FS Abrera i amb el FS Pallejà, del Baix Llobregat; amb el CFS Premià de Dalt, del Maresme; amb l’EFS Girona i amb el Lloret Esp. 2012 CFS, de Girona; amb el FS Amposta, de Tarragona i Terres de l’Ebre; amb l'CFS Manent La Union Santa Coloma, del Barcelonès; amb el Cardedeu FS, del Vallès Oriental; amb el FS Polinyà, del Vallès Occidental; i amb l’Esquitx FS Associació Esportiva, de Catalunya Central.A continuació, es detalla l'històric de les Jornades de Tecnificació de futbol sala, amb la data, el club, la categoria al qual s'aplica la tecnificació i la delegació de l'activitiat:

HISTÒRIC DE LES JORNADES DE TECNIFICACIÓ DE FUTBOL SALA
DATA CLUB CATEGORIA DELEGACIÓ
8 de juny de 2015 CD La Concòrdia Cadet i Cadet-Juvenil femení Barcelonès
TEMPORADA 2016-2017
21 de febrer de 2017 Futsal Arenys de Mar Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil i Cadet Maresme
8 de març de 2017 AE Montornès Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil Vallès Oriental
14 de març de 2017 CFS Cornellà Prebenjamí, Benjamí, Aleví i Infantil  Baix Llobregat
22 de març de 2017 FS Tàrrega Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil Lleida
27 de març de 2017 FS Olesa Benjamí, Aleví i Infantil Baix Llobregat
3 d'abril de 2017 CFS Vandellós Benjamí, Infantil, Cadet, Juvenil i Juvenil femení Tarragona i Terres de l'Ebre
10 d'abril de 2017 EFS Sant Julià de Ramis Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil Girona
11 d'abril de 2017 AE Penya Esplugues Benjamí, Aleví i Infantil Barcelonès
23 d'abril de 2017 Club Atlètic Català Benjamí, Aleví, Infantil i Cadet Maresme
30 d'abril de 2017 CFS Castelldefels Prebenjamí, Benjamí i Aleví Baix Llobregat
9 de maig de 2017 CFS Inter Esportiu Malgrat Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil Maresme
15 de maig de 2017 Club Ripollet FS Benjamí, Aleví i Cadet Vallès Occidental
22 de maig de 2017 Club Gimnàstic de Tarragona Aleví, Infantil i Cadet Tarragona i Terres de l'Ebre
28 de maig de 2017 CFS Castellterçol Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil i Cadet Vallès Oriental
4 de juny de 2017 CFS Corbins Promeses, Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil i Base femení Lleida
TEMPORADA 2017-2018
14 de novembre de 2017 C.E.T. 10 FS Aleví, Cadet i Cadet-Juvenil femení Barcelonès
26 de novembre de 2017 FutsalTrempCat Prebenjamí, Benjamí, Alevi, Infantil, Cadet i Juvenil Lleida
12 de desembre de 2017 Santvicentí Athlètic FS Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil Maresme
19 de desembre de 2017 Sport Sala Sta. Perpètua Benjamí, Aleví i Juvenil Vallès Oriental
28 de desembre de 2017 CN Sabadell Benjamí, Aleví, Infantil i Cadet Vallès Occidental
3 de gener de 2018 CFS Òdena Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil, Cadet i Juvenil Catalunya Central
22 de gener de 2018 Racing Pineda FS Prebenjamí, Benjamí, Aleví, Infantil i Cadet Maresme
13 de febrer de 2018 Escola Pia Sabadell Benjamí, Aleví i Cadet Vallès Occidental
21 de febrer de 2018 Tordera Parc Futbol Sala Athletic Club Benjamí, Aleví i Infantil Girona
7 de març de 2018 CN Caldes Aleví, Cadet i Cadet-Juvenil femení Vallès Oriental
20 de març de 2018 ACE Riudellots Benjamí, Aleví, Infantil i Cadet Girona
27 de març de 2018 Badalona Futsal Iris Benjamí, Aleví i Infantil Barcelonès
17 d'abril de 2018 AE Vallirana Aleví, Infantil i Base femení Baix Llobregat
20 d'abril de 2018 CE Collbato Benjamí, Aleví i Infantil Baix Llobregat
3 de maig de 2018 EFS Cervera Benjamí, Aleví i Cadet Lleida
18 de maig de 2018 AEE Vedruna Puigcerdà Cadet i Cadet-Juvenil femení Catalunya Central
1 de juny de 2018 CFS Vila-Rodona Benjamí, Aleví, Cadet, Cadet femení i Sènior femení Tarragona i Terres de l'Ebre
TEMPORADA 2018-2019
13 de novembre de 2018 CFS Molins 99 Alevi i Cadet Baix Llobregat
18 de novembre de 2018 CE Maristes Montserrat Lleida Infantil i Cadet Lleida
20 de novembre de 2018 Olimpyc Floresta FS Aleví i Cadet Vallès Occidental
20 de desembre de 2018 Athletic Vilatorrada Cadet i Infantil Catalunya Central
27 de desembre de 2018 CEFS Prosperitat

Infantil 'A' i Infantil 'B'

Barcelonès
15 de gener de 2019 EFS Jordi Torras Juvenil femení i Benjamí Baix Llobregat
22 de gener de 2019 Santa Coloma Futsal Aleví i Cadet Barcelonès
29 de gener de 2019 CFS Linyola Infantil i Cadet Lleida
19 de febrer de 2019 Club Esportiu González-Serra Cadet i Juvenil Vallès Occidental
20 de febrer de 2019 Atlètic Vidreres FS CE Cadet i Juvenil Girona
12 de març de 2019 CFS Blanesport 83 Prebenjamí i Juvenil Girona
18 de març de 2019 CFS Mediterrani Cambrils  Infantil i Cadet Tarragona i Terres de l'Ebre
20 de març de 2019 Club Esportiu Dosrius Prebenjamí i Infantil Maresme
30 d'abril de 2019 CE Alheña Aleví i Cadet Barcelonès
7 de maig de 2019 CE Alella FS Aleví i Infantil Maresme
14 de maig de 2019 Club Horta FS Aleví i Cadet Barcelonès
20 de maig de 2019 CEFS Manlleu Benjamí i Aleví Catalunya Central
23 de maig de 2019 CFS Reus 2010 Infantil 'A' i Infantil 'B' Tarragona i Terres de l'Ebre
9 de juny de 2019 CFS Arenys de Munt Infantil, Cadet i Juvenil femení Maresme
TEMPORADA 2019-2020
10 d'octubre de 2019 Ponent Futsal Alcarràs Benjamí i Aleví Lleida
29 d'octubre de 2019 FS Abrera Cadet i Juvenil Baix Llobregat
31 d'octubre de 2019 FS Pallejà Benjami i Aleví Baix Llobregat
13 de novembre de 2019 Premià de Dalt Aleví i Infantil Maresme
19 de novembre de 2019 Girona EFS Benjamí i Aleví Girona
12 de desembre de 2019 FS Amposta Benjamí i Aleví Tarragona i Terres de l'Ebre
19 de desembre de 2019 CFS Manent La Union Santa Coloma Aleví i Infantil Barcelonès
9 de gener de 2020 FS Cardedeu Infantil femení i Cadet Vallès Oriental
19 de febrer de 2020 CFS Agramunt Torrons Vicens Benjamí i Infantil Lleida
26 de febrer de 2020 FS Polinyà Benjamí i Aleví Vallès Occidental
3 de març de 2020 Esquitx FS Associació Esp.  Infantil 'A' i Infantil 'B' Catalunya Central
10 de març de 2020 Lloret Esp. 2012 CFS Benjamí i Aleví Girona

Tota la informació relacionada amb l'Àrea Esportiva de Futbol Sala està disponible a l'apartat específic del web federatiu, o bé, fent clic aquí



TOTA LA INFORMACIÓ DE LA
LLIGA E-FUTBOL FIFA20 - PS4
A què esperes, inscriu-te ja!
Utilitzem cookies pròpies i de tercers. Si continua navegant, considerem que accepta el seu ús. Pot obtenir més informació, o bé conèixer com canviar la configuració, prement en Més informació.